Magusasõltuvus on nagu iga teine sõltuvus. Ekslikult arvatakse, et magusa söömine annab meie kehale energiat, et selle pärast vajame suhkrut kui oleme väsinud. Tegelikult vallandab magusa söömine ajus dopamiini, mis on selline hormoon mis annab meile erksust ja teotahet juurde. Selle tõttu on magusasõltuvus ka kerge tekkima, sest inimesel tekib dopamiini sõltuvus – ta tahab aina rohkem ja rohkem ennast hästi tunda.
Aga fakt on see, et lõpuks inimene ei tunne ennast enam hästi, sest ülesöömise ja liigse magusa söömise tagajärjel tal jagub aina vähem ja vähem energiat. Sest keha on üle koormatud ja kaal ei lase enam kergelt ringi liikuda vaid on pigem koormaks.
Hüpnoteraapia käigus me vähendame tungi magusat süüa. Ühe seansi käigus väheneb tung magusa järele või kaob täiesti, ning muudatused viiakse hüpnootilises seisundis alateadvusesse. Kui inimene lõpetab magusa söömise, siis ei „vaja“ seda keha ka enam nii palju, ehk et asjad ajapikku normaliseeruvad. Sest magusa söömisega on need lood, et mida rohkem suhkrut tarbid, seda rohkem seda tahad ka. Kui teed suhkruga lõpparve, siis on endal ka lihtsam olla ja ei piinle enam nii palju.
Kui inimene ei taha igaveseks magusast loobuda, siis tasub loobuda selle ajani, mil on saavutatud oma soovitud eesmärk. Kuigi tuleb meeles pidada seda, et kui alustada jälle magusa söömist, siis võite end ühel päeval leida samast olukorrast – kus suhkur on teie üle võtnud võimust. Selle tõttu tuleks tegeleda ka peale seanssi oma elustiili analüüsiga – kas tarbite piisavas koguses õigeid toitained, ning mõelda, mis valikud te saaksite teha, kui tõesti on tung magusa kui maitse järele. Kogemus näitab, et kui tarbida rohkemas koguses õiget toitu (mitte end liigselt piirata, kartes kaalu tõusu) ning süüa tervislikke vahepalasid, siis väheneb isu ka magusa järele ja langeb kaal. Seega, magus võib teie elus lõpuks olla olemas, kuid mitte domineerival kohal.
Sest kogemus näitab veel ka seda, et kui inimesed tahavad kaalu langetada või kardavad kaalus juurde võtta ja selle tõttu nad söövad liiga vähe, siis neil on ka libastumisi rohkem, keha hoiab rohkem kaloreid kinni, ning süüakse paratamatult rohkem „kiireid kaloreid“ nagu saia, kommi, sest kõht on tühi ja „energiat“ on vaja, mis aga lõppkokkuvõttes teeb meid veelgi näljasemaks ja tekitab isu magusa ja ebatervisliku toidu järele. Ning nõiaring jätkub.
Selle asemel, vaevelda magusa söömise küüsis, tulge meie juurde seansile ning näete, kuidas teil võib jaguda hoopis palju rohkem energiat elamiseks. Milleks oodata kui tegu on tervise või heaoluga!