Võimsad sõltuvused nagu suitsetamine ja alkoholism jäävad sageli võitmatuks. Mida teha, kui oma tahtejõust jääb väheks, räägib hüpnoterapeut Margus Pariots.


Mis selles halba on, et mõnuained tekitavad kiiresti hea tunde?


Halb on see, et mõnuainete tarvitamine tekitab sõltuvust. Alguses piisab hea tunde tekitamiseks väikesest kogusest mõnuainest ehk ainult ühest suitsust või ühest kogusest alkoholist. Aga hiljem ei suuda aju enam väikeste kogustega samasugust head tunnet ehk kaifi tekitada ja inimene vajab sama tunde tekitamiseks järjest suuremaid koguseid.

Mis selle vastu aitab?

Hüpnoos ja kodeerimine aitavad kõige paremini sõltuvustest vabaneda.


Mida tähendab kodeerimine?

Kodeerimine on sõltuvusahela katkestamine ajus ühe seansiga.

Kui kaua see aega võtab?

Sõltuvusest on võimalik vabaneda kodeerimise abil 2 tunni jooksul.

Kuidas see kodeerimine ikkagi tegelikult töötab?


Inimene viiakse kergelt meditatiivsesse seisundisse. See seisund võimaldab ligipääsu alateadvusele. Kui alateadvus on avatud, siis on võimalik inimese mõtlemist ja käitumist muuta väga lihtsalt ja kiiresti paremuse suunas. Ehk et seansi ajal tekib inimese ajus uus mõtlemis- ja käitumismuster. Ning ta ei tarvita peale seanssi enam sõltuvusaineid ega tegele sõltuvuskäitumisega.



Kas kodeerimine on ohtlik?


Absoluutselt mitte. Kodeerimine toimub meditatiivses seisundis. Meditatiivne seisund on selline une-eelne lõdvestunud seisund, mida kõik inimesed kogevad nagunii vähemalt kaks korda päevas. Me oleme samasuguses seisundis enne magamajäämist ja
peale ärkamist. Ehk et meie mõte liigub meditatiivses seisundis aeglasemalt kui ärkveloleku ajal ja meile jääb kõik paremini meelde, sest me ei tegutse samal ajal. 
Nii et seisund ei ole mitte kuidagi ohtlik. Ja ka mõtete muutmine positiivses suunas ei ole samuti ohtlik. Vastupidi, uus mõtlemis- ja käitumisviis on väga kasulik.



Kas teisele inimesele saab alkoholi- või suitsetamise vastast koodi peale panna ilma tema teadmata?


Kahjuks ei saa. Seda on väga palju meilt küsitud, aga kahjuks pole see võimalik. Inimene peab ise tahtma sõltuvusest loobuda ja ise kohale tulema.



Kas inimene jääb seansi ajal magama või on ärkvel?


Inimene on magamise ja ärkveloleku seisundi vahel. Ta veel ei maga ega ole ka enam päris ärkvel.
 Sisendamine ja uue käitumismustri loomine saab toimuda ainult kuulmise teel. Sest kui inimene ei kuule, siis ei saa temaga kontakti ja mitte midagi tema ajus ei muutu.
Sõltuvus asub ajus ja seetõttu peab muudatus toimuma ka ajus.


Kui pikaks ajaks saab kodeerida?


Kuigi kodeerida saab ükskõik millise tähtaja peale, siis pole sellel mõtet. Kodeerimise mõte on sõltuvusest loobumine igaveseks. Kui kodeerida mingi kindla tähtaja peale, siis inimene jääb seda tähtaja lõppu ootama ja peale tähtaja lõppemist hakkab uuesti suitsetama. Seetõttu me ei pane mitte kunagi tähtajalisi koode, vaid kodeerime kogu eluks.



Mida te inimestele lõpetuseks soovitate?


Ärge laske oma sõltuvusel ennast juhtida, vaid otsige abi kohe – enne kui on hilja.
Kui kopsuvähk on välja löönud, siis inimene sureb tavaliselt 3 kuu jooksul.
Alkoholisurm võib aga tulla veelgi rutem, ühel ilusal hommikul pohmelli ajal.
Ärge lükake abi saamist päevast päeva edasi. Olge julged ja otsige abi kohe – siis, kui see veel võimalik on.


Kroonika


Võta terapeudiga ühendust »