Inimene hakkab suitsetama tavaliselt kas uudishimust, vajadusest närve rahustada või selleks, et ennast teistest paremini tunda.
Suitsetama hakates inimene usub, et tal on piisavalt tahtejõudu ja ta suudab suitsetamisest loobuda, kui ta seda ainult soovib. Kuna aga nikotiin on tugevat sõltuvust tekitav aine, siis on suitsetamist omal käel väga raske maha jätta. Vahel isegi võimatu. Naljamehed ütlevad sellepeale: Suitsetamist on kerge maha jätta. Ma olen seda korduvalt teinud. Mis aga tähendab läbi naeru vaatevinkli, et see pole neil õnnestunud.
Kõik inimesed, kes suitsetavad, teavad, et suitsetamine on tervisele kahjulik. Aga kõik inimesed loodavad, et see neid ei mõjuta, sest mina olen ju hea. Kuid kindel fakt on see, et suitsetamine rikub alati inimese tervist, eriti kopse.
Kuna tubakasuitsus sisalduv nikotiin on tugev kantserogeen, siis on teada, et kopsuvähki haigestunud inimestest 75% olid eelnevalt suitsetajad.
Aga kui ükskord inimene soovib suitsetamist maha jätta, siis tekib selline omalaadne nõiaring: tahaks suitsetamist maha jätta aga sõltuvuse tõttu ei suuda. See tekitab omakorda stressi. Stressis suitsusõltlane haarab aga veel tihedamini järgmise sigareti järele.
Kahjuks on jututeraapiate mõju lühiajaline ja läheb tihti meelest ära, eriti alkoholi tarvitades. Vahel suudetakse isegi 6 kuud vastu pidada aga siis alustatakse uuesti. Mõeldakse, et mis see üks sigarett mulle ikka teeb. Aga see üks sigarett näitab, et sa oled endiselt sõltlane.
Kuid õnneks on sellele probleemile olemas kiire lahendus kodeerimise näol. Terapeut sisestab hüpnoosi käigus kliendi alateadvusesse suitsetamisvastase koodi, mis hoiab ära suitsetamistungi. Kuna hüpnoos on eriline teadvuse seisund, kus inimese alateadvus on väga vastuvõtlik kõikidele sisendustele, siis tung suitsetamise järele kaob juba seansi ajal.
Hüpnootiline seisund ei ole mitte midagi hirmutavat, nagu vahel arvatakse. Mõned inimesed, koguni arvavad peale seanssi, et nad ei olnudki hüpnoosis, sest kuulsid kõike, mida ma rääkisin. Aga inimene peabki hüpnoosi ajal kõike kuulma, selleks et kodeering jõuaks kuulmise kaudu alateadvusesse.
Peale kodeerimist kuulub inimene nende õnnelike inimeste hulka, kelle tervis paraneb ja vähirisk langeb. Kodeerimine kestab 2 tundi ja rohkem seansse inimene ei vaja.