Margus Pariots: Alkoholismist ja suitsetamisest vabaksAlkoholism ja suitsetamine on niivõrd suured sõltuvused, et nendest on väga raske ise vabaneda. Siin tuleb appi hüpnoterapeut Margus Pariots.

"Tavaliselt püütakse inimesi mõjutada mõnuainetest loobumisel jututeraapia või keemiliste ainetega nagu plaastrid, tabletid, torpeedosüstid jne. Aga praktika näitab, et jutt läheb teraapia kabinetist välja astudes meelest ära ja keemia mõju kaob ka peale kemikaalide lagunemist inimese organismis," toob Pariots välja. Seetõttu kasutab Pariots oma praktikas sõltuvustest vabanemiseks Dovzhenko meetodit ehk kiirkodeerimist.

"Kodeerimine ehk uuesti programmeerimine tähendab inimese harjumuste kiiret ringi muutmist ajus. See toimub ühe seansi ajal, mis kestab kaks tundi. Peale kodeerimist kaob inimestel sõltuvus momentaalselt ja asemele tuleb sõltuvusainetevaba elu," selgitab hüpnoterapeut. Dovzhenko meetod koos hüpnoosiga annab väidetavalt peaaegu 100-protsendilise tulemuse.

Hüpnoos on monotoonse jutuga ja lihaste lõdvestamisega esilekutsutud kerge unisuse seisund, kus inimene on väga rahulik ja kuulab terapeudi sõnu tähelepanelikult. "Me kõik kogeme sellist poolhüpnootilist ehk meditatiivset seisundit kaks korda päevas. Esimene kord kogeme sellist rahuseisundit hommikul üles ärgates ehk siis, kui silmad on veel kinni, mõte juba liigub, aga keha veel ei liigu. Ja teine kord kogeme seda seisundit õhtul magama minnes, kui me paneme silmad kinni, mõte veel liigub, aga keha enam mitte," räägib Pariots. "Just sellises seisundis, kus kõrvalised mõtted ei sega, on inimene väga vastuvõtlik terapeudi sisendustele. Näiteks alates tänasest päevast ei tarvita sa enam mitte kunagi alkoholi. Või sa ei suitseta enam mitte kunagi. Ja see jutt jõuab sellises seisundis otse alateadvusesse. Ehk inimene võtab kohe omaks uue käitumismustri."

Margus Pariotsa sõnul võtab kogu protseduur aega umbes kaks tundi. "Rohkem ei ole vaja seda protseduuri korrata. Ja selle protseduuri mõju kestab kuni elu lõpuni," lubab ta.

 

Alkoholismist ja suitsetamisest vabaks kahe tunniga – mil moel? Õhtuleht. 5.02.2019

 

Võta terapeut Margus Pariotsiga ühendust »