Kas alkohol teeb mehed voodis paremaks?

Sageli arvatakse, et alkohol elavdab voodielu. On levinud arvamus, et see teeb inimesed seiklusaltimaks ning võtab maha psühholoogilised barjäärid ja see võib tõepoolest mõnikord nii ollagi.
Arvatakse isegi, et alkohol tõstab meeste sooritusvõimet ning huvi seksi vastu. Tegelikult võib alkoholi liigtarvitamine tekitada mitmeid seksuaaleluga seonduvaid probleeme.
Joobes olles on häiritud inimese motoorsed võimed, koordinatsioon, reaktsiooniaeg ja taskaal. Seega muutub halvemaks ka inimese tundlikkus ja võimekus voodis.
Alkoholitarvitamine suuremates kogustes võib põhjustada vähenenud naudingutunnet ja tundlikkust puudutuste suhtes. Lisaks võib see põhjustada ka raskusi erektsiooni ja orgasmi saavutamisega.

Seks purjus inimesega on suure tõenäosusega kaine osapoole jaoks enamasti ebameeldiv. Pikaajalise suhte puhul võib vastastikune iha ajapikku väheneda. Alkoholi liigtarvitamine vähendab testosterooni taset organismis mis muuhulgas mõjutab meeste suguiha ehk libiidot ja erektsiooni saavutamist. Pikaajalise alkoholi liigtarvitamise tulemusel võib ajutistest erektsioonihäiretest saada püsiv probleem ehk tekkida impotentsus.

Seksuaaleluga seotud probleemid on üldjuhul väga suur mure meeste jaoks mis omakorda võib põhjustada enesekindluse langust ja emotsionaalseid probleeme.
Alkoholijoobes muutub inimene impulsiivsemaks ja see võib viia seksini, mida pärast kahetsetakse. Alkoholi tarvitades võib kondoomi kasutamine kergemini ununeda.
Pikaajaline alkoholi liigtarvitamine võib põhjustada depressiooni mis omakorda võib vähendada seksuaalseid soove ja tahtmisi. Alkoholijoove võib tekitada või võimendada negatiivseid emotsioone nagu masendus, viha või armukadedus. Partneri emotsionaalsete probleemidega tegelemine võib mõjuda teisele poolele eemaletõukavalt ning tema seksuaalne huvi võib väheneda.


Võta terapeudiga ühendust »